با تبخیر مایعات شیمیایی یخچال ها خنک می شوند

به گفته SciTech، یخچال جنرال امروزی بسیار شبیه به یخچال های بیش از صد سال پیش عمل می کنند: با تبخیر مایعات. مبردها، مواد شیمیایی مایعی که برای خنک کردن استفاده می‌شوند، در دمای پایین تبخیر می‌شوند.

مایعات از طریق لوله ها از داخل یخچال عبور می کنند و شروع به تبخیر می کنند.

همانطور که مایعات تبخیر می شوند، گرما را با خود حمل می کنند زیرا گازها به یک سیم پیچ در قسمت بیرونی یخچال می روند، جایی که گرما آزاد می شود.

گازها به کمپرسور بازگردانده می شوند، جایی که مدل پالتو چرم زنانه ترک دوباره به مایع تبدیل می شوند و چرخه تکرار می شود.

به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) یخچال های اولیه از مایعات و گازهایی استفاده می کردند که قابل اشتعال، سمی، واکنش پذیری بالا یا ترکیبی بودند.

یخچال

توماس میدگلی، مهندس و شیمیدان آمریکایی، در سال 1926 روی گزینه های ایمن تر تحقیق کرد و دریافت که ترکیبات حاوی فلوراید بسیار ایمن تر به نظر می رسد.

کلروفلوئوروکربن ها (CFCs) که توسط DuPont به نام فریون طبع سیب به بازار عرضه می شدند، محبوبیت بیشتری پیدا کردند، تا اینکه تقریباً 50 سال بعد مشخص شد که این ترکیبات برای لایه اوزون در جو مضر هستند.

طبق گفته کمیسیون انرژی کالیفرنیا، اکثر یخچال‌هایی که امروزه تولید می‌شوند از هیدروفلوئوروکربن‌ها (HFCs) استفاده می‌کنند که از CFC و بسیاری از گزینه‌های دیگر ایمن‌تر هستند، اما هنوز ایده‌آل‌ترین نیستند.

EPA فهرستی به روز از مواد قابل قبولی که می توانند در یخچال ها به عنوان خنک کننده استفاده شوند، نگه می دارد.

به گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده، یخچال ها کاپشن چرم اصل مواد غذایی را ایمن نگه می دارند، اما تنها در صورتی که در دمای مناسب کار کنند. وقتی یخچال‌ها به اندازه کافی سرد نگهداری نمی‌شوند، باکتری‌های مضر در غذاهای فاسد شدنی به سرعت رشد می‌کنند و می‌توانند غذا را آلوده کنند و در صورت مصرف باعث تحریکات خفیف تا مسمومیت غذایی شدید شوند.

FDA توصیه می کند که دمای یخچال حداکثر روی 40 درجه فارنهایت (4.4 درجه سانتیگراد) تنظیم شود. همچنین، یخچال نباید بیش از حد بسته بندی شود، و ریخته شده باید به سرعت تمیز شود.

 • منابع:
  1. ؟Who Invented the Refrigerator
 • تبلیغات: 
  1. مقایسه دمپایی روفرشی با کفش در افزایش خطر زمین خوردن
  2. معرفی پنج قسمت مختلف در جوراب دخترانه
  3. نقش جوراب برای محافظت در برابر سرما
  4. ضریب هدایت حرارتی جوراب‌های تولید شده از نخ‌های مختلف

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.