با لنت ترمز تکستار تیبا چکش های مقاوم بسازید

هر کسی که دوچرخه یا اسکوتر دارد می‌داند که وسیله نقلیه‌اش نیاز به مراقبت و توجه دارد: لنت‌های ترمز یکی از قطعاتی هستند که تحت بیشترین فشار قرار می‌گیرند و هنگام استفاده از دوچرخ بیشترین فشار را وارد می‌کنند، بنابراین علاوه بر تعویض آنها در زمان مناسب، باید بدانید که چگونه لنت های ترمز را انتخاب کنید که مناسب ترین برای دوچرخه شما هستند.

برای پیمایش در ترکیبات مختلف، رنگ‌ها، اختصارات و انواع لنت‌ها، این اطلاعات فنی عمیق را ارائه می‌کنیم که امیدواریم برای همه سوارکاران مفید باشد، نه تنها در مرحله تعمیر، بلکه برای درک بهتر اسرار به شما کمک کند.

لنت ترمز تکستار تیبا جزو مرغوب ترین نمونه لنت ها می باشد که از فروش بالایی برخوردار است.

لنت

که در پس عملکرد خاص یا واکنش های غیرعادی قرار دارند که ممکن است در استفاده شدید از سیستم ترمز با آن مواجه شویم.

هدف این است که تا حد امکان یک راهنمای کامل برای کمک به شما در انتخاب پدهای Brembo آینده خود ارائه دهید.

این تصمیم آنقدرها هم که فکر می‌کنید بی‌اهمیت نیست، زیرا پیمایش در میان گزینه‌های متعدد موجود در بازار چیزی جز ساده نیست.

در واقع، همانطور که در مورد دیسک ها و کولیس ها نیز وجود دارد، هیچ راه حل جهانی وجود ندارد. به عبارت دیگر، هیچ راه حل واحدی برای هر دوچرخه و در هر شرایطی بهتر از بقیه نیست.

ترکیباتی که معمولاً در سیستم‌های ترمز استفاده می‌شوند، تنها در دو خانواده طبقه‌بندی می‌شوند – ORGANIC و SINTERED. شیمی مواد اصطکاک به طور طبیعی از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است، اما در هر صورت، ترکیب دو خانواده از ترکیبات را می توان به طور کلی توصیف کرد:

لنت های زینتر شده از پودرهای فلزی تشکیل شده اند که از طریق فرآیند تف جوشی بدون چسب تجمع یافته اند: ضریب اصطکاک به پودرهای فلزی مورد استفاده بستگی دارد.

روان کننده های اضافه شده به ترکیب اولیه، ترمز ثابت و بدون تکان را تضمین می کند در حالی که ساینده ها دیسک ها را تمیز نگه می دارند و رسوبات را از نوار ترمز پاک می کنند. را
دسته پدهای ارگانیک شامل هر پدی می شود که زینتر نشده باشد، و این توضیح می دهد که چرا هم پدهای کربن-سرامیکی و هم پدهای کربنی در این کلاس قرار دارند.

رزین های باندینگ عنصر اصلی آنها هستند، اما لنت های ارگانیک همچنین حاوی روان کننده ها و مواد ساینده هستند تا از همان مزایای پدهای زینتر شده اطمینان حاصل شود.

دلیل اصلی اینکه باید یک تصمیم سنجیده گرفته شود این است که هر ترکیب به گونه ای طراحی و آزمایش شده است که بهترین را ارائه دهد، نه تنها از نظر عملکرد، بلکه از نظر سایش، راحتی و پایداری در شرایط خاص استفاده.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.