مایع شستشوی جوهر نمک پد سلولزی

انواع پد سلولزی به ویژه در مناطقی که از آب با املاح بالا استفاده می شود پس از مدتی دچار رسوب گرفتگی می‌شوند و به این ترتیب سرمایش تولید شده توسط آنها کاهش می یابد به همین دلیل برای رفع این مشکل باید با استفاده از شستشوی پد رسوبات را جدا کرد که برای این کار از جوهر نمک پد سلولزی استفاده می شود؛ برای سفارش این مایع شستشوی بسیار مرغوب باید با فروشنده تماس گرفت و از نرخ روز این مایع و نحوه سفارش و تهیه آن برای خود باخبر شد.مایع شستشوی جوهر نمک پد سلولزی

مایع شستشوی پد سلولزی

مایع شستشوی پد سلولزی برای شستشوی پد سلولزی مورد استفاده در کولرهای آبی و دریچه های ورودی هوا در سالن های مرغداری و گلخانه ها از محلول خاصی استفاده می شود که تنها رسوبات را از روی سطح پد حذف می‌کند و به هیچ یک از بخش های آن آسیب وارد نمی نماید.

این محصول انواع بسیار زیادی دارد و برند های مختلف از آن به شستشوی هر چه بهتر پد کمک می کنند تا در نهایت باعث افزایش طول عمر آن شوند چون قیمت پد سلولزی در سال های اخیر بسیار بالا رفته است بنابراین باید روش های مناسبی برای افزایش طول عمر آنها استفاده شود و یکی از بهترین روش ها استفاده از مایع شستشو است که هر نوع رسوب ایجاد شده بر روی آن را حذف می کند و به این ترتیب پد با حداکثر قدرت خود قادر به تولید سرما خواهد بود.

مایع شستشوی مورد استفاده برای تمیز کردن پد باید از فروشگاه های معتبر خریداری شود همچنین صرف در اختیار داشتن این مایع و شستشوی آن کافی نیست بلکه باید روش مناسبی نیز برای این کار در نظر گرفته شود به گونه‌ای که حتی نیازی به خارج کردن پد از کولرهای آبی نیست و با روشی بسیار ساده این مایع را برای تمیز نمودن پد مورد استفاده قرار داد.

قیمت بسیار پایینی برای این مایع پرداخت می شود و تاثیر قابل توجه آن در تمیز نمودن پد سلولزی عمر مفید پد را زیاد می کند تا بدون این که بافت پد آسیب ببیند پد به حالت اولیه بازگردد و این مسئله صرفه جویی قابل توجهی را در هزینه های خنک کردن سالن های تولیدی به ویژه گلخانه و مرغداری ها دارد.

انواع بسیار مختلفی از مایع شوینده برای شستشوی پد وجود دارد که از نظر کیفیت بین آنها تفاوت بسیار زیاد است و برخی از آنها کمترین آسیب را به بافت پد وارد می کنند در حالی که برخی نمونه ها ممکن است باعث ایجاد آسیب به مقدار اندک شوند بنابراین باید انتخاب دقیق و مناسبی برای این محصول انجام داد.

جوهر نمک پد سلولزی

جوهر نمک پد سلولزی از جمله مایعاتی که برای شستشوی پد سلولزی بسیار مناسب است جوهر نمک است که به طور اختصاصی قادر به تمیز بودن هر نوع پدی است و در واقع نقش خود را با حل نمودن رسوبات چسبیده به پد سلولزی انجام می دهد تا به این شکل حداکثر رسوب قرار گرفته بر روی پد سلولزی از آن جدا شود و در جوهر حل گردد که در نهایت با شستشوی ساده با آب همه رسوب حل شده در جوهر نمک از پد جدا می گردد.

این محصول دارای خاصیت قلیایی است و به این ترتیب قادر به حل کردن رسوبات آهکی قرار گرفته بر روی بخش های مختلف پد می باشد چون رسوبات از جنس آهکی بوده و به راحتی در ترکیبات قلیایی مانند جوهر نمک حل می شوند و به این ترتیب امکان تمیز نمودن آن به راحتی و در کمترین زمان فراهم می شود.

قیمت جوهر نمک بسیار پایین است و این محصول به دو شکل مایع و پودر در بازار وجود دارد که نوع پودر آن را با مخلوط کردن با آب می توان به صورت مایع در آورد و به این ترتیب جهت شست و شو مورد استفاده قرار داده تا با کمترین هزینه ممکن هر نوع رسوب از پد حذف گردد.

پد سلولزی زدایی

پد سلولزی زدایی پد سلولزی به طور مرتب در فصول گرم سال با آب در ارتباط است و همه آب های شهری و چاه و نیز دارای یک مقداری رسوبات هستند که به مرور زمان کیفیت پدهای سلولزی را کاهش می‌دهند و تاثیر منفی بر میزان سرمایش حاصل از آن خواهند داشت به همین خاطر از محلولی تحت عنوان مایع پد سلولزی زدایی استفاده می‌شود که در بیشتر موارد جوهر نمک است اما به دلایل مختلف برخی از نمونه های دیگر نیز استفاده می کنند.

جوهر نمک از ارزانترین مایعات مناسب برای شستشوی پد به شمار می‌رود و کارکرد آن نیز بسیار ساده است همچنین تنها بر رسوبات قرار گرفته بر پد سلولزی تاثیر دارد و بر سایر اجزای سیستم خنک کننده مانند بدنه کولر آبی تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

از ویژگی های این محصول تاثیر سریع بر روی رسوبات قرار گرفته روی پد است و به این دلیل با حداکثر کارایی و سرعت می تواند رسوبات را در خود حل کند و آنها را به شکل مایع در آورد و به این ترتیب برای کسانی که از پد سلولزی و تجهیزات سرمایشی استفاده می‌کنند دسترسی به این محصول رسوب‌زدایی بسیار لازم است.

رسوب پد سلولزی

رسوب پد سلولزی انواع بسیار مختلفی از پد سلولزی در بهترین نمونه های آن در صورتی که با رسوبات آهکی محلول در آب در تماس باشند به مرور کیفیت خود را از دست می‌دهند و لایه های نازک و ضخیم از رسوبات آهکی بر روی آنها شرکت می گیرد که باعث کاهش قدرت خنک کنندگی این محصولات می شود و در نتیجه اگر اقدامات لازم انجام شود عملاً پد سلولزی غیر قابل استفاده می‌شود و منافذ آن با رسوبات گرفته شده و به طور کامل کارایی آن از دست می‌رود.

به دلیل ذکر شده در بالا از محصولاتی استفاده خواهد شده که قادر به تمیز نمودن پد در حداقل زمان ممکن می باشد و به این صورت پد کیفیت اولیه خود را مجدد به دست می آورد همچنین انواع مختلفی از رسوبات توسط این مایع قابل حل است اما به طور معمول رسوبات آهکی بر روی پد سلولزی تشکیل می شود که با محلولی همچون جوهر نمک بسیار سریع و به راحتی از بین می‌رود.

این محلول را باید از تولید کننده شناخته شده و معتبر آن خریداری کرد تا از درجه خلوص محلول و میزان اثرگذاری آن اطمینان حاصل کرد در غیر این صورت ممکن است محلول به پد یا سایر اجزاء سیستم خنک کننده آسیب وارد کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.