مردی که با بلوک سقفی لیکا برای خود صندلی ساخت

مهم است که مخلوط بتن به اندازه کافی مرطوب باشد تا در هنگام فشرده شدن در کنار هم بماند. با این حال نباید آنقدر خیس باشد که آجرها وقتی از قالب خارج شوند آویزان شوند و شکل خود را از دست بدهند.

اگر بعد از قالب گیری روی آجرها متوجه علائم موج دار شدید، مخلوط شما حاوی مقدار کمی آب است. اگر بتن خیلی خشک باشد، آجرها به درستی چسبیده نمی شوند و وقتی خشک شوند خرد می شوند.

برای ساختن سقف به بلوک سقفی لیکا احتیاج داریم که می تواند در هنگام ساخت موجب استحکام سقف شود. مخلوط کردن بتن باید ماسه را روی یک دال بتنی یا یک صفحه فولادی پخش کنید. ضخامت ماسه باید 5 تا 10 سانتی متر باشد. سیمان را روی ماسه پخش کنید و سنگدانه ها را اضافه کنید.

از یک بیل برای مخلوط کردن شن و سیمان استفاده کنید تا رنگ یکنواختی حاصل شود. روی سطح مخلوط آب بپاشید. مخلوط کردن را تا رسیدن به قوام صحیح بتن ادامه دهید.

بتن را در دستگاه قالب گیری قرار دهید و آن را حدود شش تا هشت بار متراکم کنید. این اطمینان حاصل می کند که آجر به درستی شکل گرفته است.

آجرهای قالب گیری شده را با احتیاط از دستگاه خارج کرده و به مدت هفت روز در جایی قرار دهید تا خشک شوند. آجرها را در هنگام سفت شدن از باران و نور مستقیم خورشید محافظت کنید.

برای جلوگیری از از دست دادن رطوبت، می توانید آجرها را با یک ورق پلاستیکی بپوشانید. اگر هوا گرم و باد است، ممکن است لازم باشد کمی آب پاشیده شود. این کار باعث می شود آجرها به درستی عمل کنند و خیلی سریع خشک نشوند.

هنگامی که اولین دسته آجر خود را می سازید، سعی کنید فقط از ماسه درشت استفاده کنید. سپس مقداری از آن را با شن و ماسه رودخانه ریز و سنگ جایگزین کنید تا ببینید چه چیزی قوی ترین ترکیب را برای آجرهای شما ایجاد می کند. سعی کنید از نسبت های سنگدانه به سیمان 6:1، 8:1 و 10:1 استفاده کنید. .

ب

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.